Primul an la catedră și prima generație de elevi nu se uită niciodată. Dar asta nu înseamnă că este ușor, mai ales în condițiile anului curent. Acest webinar școala pe net aduce o serie de resurse și sfaturi pentru profesorii debutanți de la profesori și formatori pedagogici despre primele interacțiuni cu sistemul public de învățământ în calitatea de cadru didactic.

În acest webinar vom discuta despre responsabilitățile unui profesor, de unde se poate informa un profesor atunci când are neclarități, de la cine poate cere ajutor atunci când are nevoie. Cu această ocazie, lansăm și Ghidul Profesorului Debutant, un instrument dezvoltat de Teach for Romania pentru a ghida noii profesori și a-i ajuta să se integreze în sistemul public de învățământ.

Invitați

  • Ivona Munteanu, prefesoară de limba și literatura română, alumnă Teach for Romania
  • Cristian Petrescu, învățător, alumn Teach for Romania
  • Ionela Munteanu, tutor, Teach for Romania
  • Vasile Brașovanu, moderator, alumn Teach for Romania

Când?

Luni, 14 septembrie, de la ora 17:00

Unde?

Online, pe Facebook

Înscriere

Completează formularul de mai jos
până duminică, 13 septembrie, ora 23:59